Syndrom mikropenisa – co trzeba wiedzieć?

MikropenisMikropenis odnosi się do nienormalnie małego penisa. Mikropenis jest rzadkie i problemy hormonalne lub genetyczne są najczęściej przyczyną. Lekarze zwykle diagnozuje i leczyć stan po urodzeniu.

W tym artykule, patrzymy na definicję mikropenisa, objawy i przyczyny, i sposobów mniejszy niż przeciętny penis może lub nie może wpływać na funkcje seksualne i inne.

Co to jest mikropenis?

Problemy hormonalne zazwyczaj powodują mikropenis, który jest rzadkim schorzenie.

Lekarze diagnozują mikropenisa, gdy osoba penis jest 2,5 standardowe odchylenia poniżej średniej długości rozciągnięte dla ich wieku i poziomu rozwoju seksualnego.

Badania oszacowano, że średnia wielkość penisa dla dorosłych jest 13,24 centymetry (cm) lub 5,21 cali, gdy rozciągnięty. Dla dorosłych, lekarze uważają, mikropenis dla rozciągniętej długość prącia mniej niż 9,3 cm lub 3,66 cali.

Gdy osoba ma mikropenisa, ich wewnętrznych narządów płciowych i jąder są zwykle normalne.

Mikropenis jest rzadkim schorzenie, które mogą dotyczyć około 1,5 w 10 000 u noworodków, lub 0,015 procent noworodków w Stanach Zjednoczonych, według szacunków podjętych między 1997 i 2000.

Statystyki rozpowszechnienia mikropenisa różnią się między badaniami. Mikropenis i inne nieprawidłowości wrodzone mogą być związane z czynnikami środowiskowymi, takimi jak narażenie rodziców na pestycydy w czasie ciąży. W rezultacie, warunek ten może być bardziej powszechne w określonych populacjach.

Jak ktoś wie, czy mają mikropenisa?

Mikropenis jest zwykle diagnozowana po urodzeniu.

Wiele osób martwić się o rozmiar penisa i zazwyczaj uważają, że są one mniejsze niż średnia nawet wtedy, gdy nie są one.

Jeśli osoba podejrzewa, że mają mikropenisa, mogą chcieć, aby zobaczyć lekarza, który będzie w stanie podjąć dokładne pomiary i zdiagnozować stan. Lekarz zazwyczaj diagnozuje mikropenisa po urodzeniu, jednak.

Jeśli lekarze podejrzewają, mikropenis, będą mierzyć rozciągnięte długość penisa dziecka i sprawdzić inne oznaki zaburzeń hormonalnych.

Jeśli penis noworodka jest nienormalnie mały, lekarz może wykonać badania w celu oceny przyczyny, w tym:

  • Egzaminy fizyczne: obok pomiaru penisa, lekarz może szukać innych objawów, takich jak nietypowe tłuszczu poduszki lub przyrosty.
  • Badania krwi: mogą pomóc lekarzowi sprawdzić poziom hormonów dziecka. Lekarze mogą również przeprowadzać testy genetyczne, aby określić biologiczny seks dziecka. W rzadkich przypadkach, dziecko, które wydaje się mieć mikropenisa może być interseksualnych lub mają nieprawidłowości chromosomu płciowego.
  • Obrazowanie skanów: lekarz może wykorzystać badania obrazowe, takie jak USG miednicy lub MRI, aby zobaczyć genitaliów i otaczających struktur.

Kilka innych warunków może sprawić, że penis wydaje się mniejszy niż zwykle i może być mylony z mikropenisem. Niektóre z nich mogą się zdarzyć po obrzezanie.

Alternatywne diagnozy do mikropenisa obejmują:

  • pochowany penis, gdzie tłusta podkładka ukrywa prawdziwą wielkość penisa
  • Webbed penis, gdzie jest dodatkowa skóra łączący moszny i penisa
  • uwięziony penis, w którym nie ma wystarczającej ilości skóry wokół penisa

Czy mikropenis wpływa na funkcje seksualne?

Większość osób z mikropenisa mają normalne funkcjonowanie seksualne. Mikropenis nie wpływa na zdolność osoby do oddawania moczu, Masturbować, lub orgazm. Niektórzy ludzie mogą okazać się trudniejsze do oddawania moczu.

Lęk o rozmiarze penisa może być barierą dla korzystających z seksu z partnerem. Mężczyźni mogą pozostać niezadowoleni z ich wyglądu nawet z leczeniem, choć badania pokazują, że wielu mężczyzn ma normalne tożsamości seksualnej i funkcjonowania. Nawet tak, ludzie mogą korzystać z poradnictwa lub terapii seksualnej.

Stosunek płciowy jest tylko jednym z wielu sposobów, aby cieszyć się seksem z partnerem. Jeśli osoba ma trudności z seksualnym, to nie musi być barierą dla przyjemności seksualnej dla mężczyzn i ich partnerów.

Według badań z 2018, tylko 18,4 procent kobiet może orgazm z penetracji pochwy sam koncentrując się na innych technik seksualnych, takich jak seks oralny, może pomóc osobie czuć się bardziej pewni interakcji seksualnych, które mogą być pozytywne dla obu seksualnych Partnerów.

Syndrom mikropenisa – co trzeba wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry