Najbezpieczniejsze prezerwatywy i metody stosowania

Prezerwatywy są skuteczną metodą zapobiegania ciąży i zakażeń przenoszonych drogą płciową. Większość marek są bardzo bezpieczne, ale niektóre oferują mniej ochrony niż inne.

Prezerwatywy to popularna metoda barierowa poczęcia. Prezerwatywy wykonane z lateksu, poliizoprenu lub poliuretanu skutecznie zapobiegają ciąży i przenoszeniu niektórych zakażeń przenoszonych drogą płciową (STIs).

W tym artykule przyjrzymy się, które prezerwatywy są najbezpieczniejsze i zapewniają wskazówki dotyczące korzystania z prezerwatywy, aby upewnić się, że są one skuteczne.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar prezerwatywy przeczytasz tutaj.

Najbezpieczniejsze prezerwatywy

Jak bezpieczne są prezerwatywy do ciąży?

Męskie prezerwatywy są 98 procent skuteczne w zapobieganiu ciąży, gdy osoba używa ich prawidłowo. Męskie prezerwatywy uważane są za bezpieczną i ogólną skuteczną formę kontroli urodzeń. Według planowanego rodzicielstwa, prezerwatywy są 98 procent skuteczne w zapobieganiu ciąży, gdy stosowane prawidłowo. Jeśli używane nieprawidłowo, wskaźnik skuteczności spada do około 85 procent.

Z drugiej strony, żeńskie prezerwatywy są 95 procent skuteczne, gdy stosowane prawidłowo. Gdy ludzie nie używają ich poprawnie, liczba ta spada do 79 procent.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety prezerwatywy zapewniają również ochronę przed STIs, które są przenoszone przez płyny ustrojowe, w tym nasienia, płynu pochwowego, i krwi. Prezerwatywy działają jako barierę dla wszystkich tych płynów i mogą chronić przed infekcjami, takimi jak:

  •     Rzeżączka
  •     Chlamydia
  •     Hiv
  •     Kiła

Prezerwatywy nie chronią tak skutecznie przeciw niektórym innym STIs, takim jak opryszczka i brodawki narządów płciowych. Zakażenia te retransmitowane przez kontakt ze skórą do skóry wpływ na wargi sromowe, moszny, i wewnętrznych ud, i prezerwatywy tylko pokrycie wału penisa lub wewnątrz pochwy lub odbytu.

Najbezpieczniejszych prezerwatywy

Większość prezerwatywy są bardzo bezpieczne. FDA wymaga wszystkich prezerwatywy lateksowe i poliuretanowe poddawane badaniom jakości. Wymagają one od producentów, aby sprawdzić swoje produkty.

Dodatkowo, FDA zbiera losowe prezerwatywy próbek z magazynów, i wypełnić je wodą, aby sprawdzić przecieki. Co najmniej 996 z każdego 1 000 prezerwatywy musi przejść test wycieku wody przed FDA uważają je za bezpieczne do użytku.

Ludzie mogą korzystać z następujących porad, aby upewnić się, że są one przy użyciu odpowiednich prezerwatywy w najbezpieczniejszy możliwy sposób:

Unikaj nowości prezerwatywy

Wielu producentów zaprojektował Nowość prezerwatywy dla stymulacji, a nie ochrony. Unikaj marek, które nie wspominają STI lub ochrony ciążowe.

Jeśli prezerwatywa nie pokrywa całego penisa, nie zapewni pełnej ochrony.

Przeczytaj opakowanie

Poszukaj instrukcji na etykiecie, która wskazuje, że prezerwatywy uniemożliwi STIs. Kilka marek, w tym Trojan i Duralex, oferują odmiany prezerwatywy, które mogą pomóc w zapobieganiu STIs.

Jednakże, jak wspomniano powyżej, prezerwatywy nie chronią przed wszystkimi STIs. Ludzie mogą nadal umowy STI, że ktoś przesyła poprzez kontakt ze skórą do skóry.

Ludzie powinni zawsze uważnie przeczytać etykietę i przeczytać o konkretnych marek, aby potwierdzić, czy prezerwatywy spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.

Unikaj naturalnych prezerwatywy

Naturalne prezerwatywy są długostojącą alternatywą dla prezerwatywy lateksowej. Są one skuteczne w zapobieganiu ciąży, ale często nie chronią przed STIs.

Osób z alergią na lateks, lub tych, którzy szukają alternatywy dla lateksu, należy zamiast próbować prezerwatywy poliuretanowe. Są one nieco droższe, ale oferują luźniejsze dopasowanie i taką samą ochronę jak prezerwatywy lateksowe przeciwko STIs i ciąży.

Używaj smarowanych prezerwatywy

Nie każdy musi stosować dodatkowe smarowanie. Pochwy naturalnie produkuje smarowania, gdy osoba jest pobudzony. Jednak czasami to smarowanie nie wystarcza.

W takich przypadkach ludzie powinni stosować smarowane prezerwatywy lub oddzielny smar na bazie wody lub krzemu.

Smarowanie na zewnątrz prezerwatywy redukuje tarcie podczas seksu i zapobiega wypadaniu prezerwatywy albo podczas seksu.

Nie używać smaru na bazie oleju

Oleje, takie jak olej dla niemowląt, płyny, lub wazelina, może spowodować prezerwatywy złamać, i ludzie nie powinni używać tych z prezerwatywy.

Nie używaj wygasłych prezerwatywy

Prezerwatywy mają datę ważności napisaną na opakowaniu. Jeśli prezerwatywy minie jego datę wygaśnięcia, osoba powinna wyrzucić go, jak to będzie bardziej prawdopodobne, aby złamać niż nowszy.

Unikaj prezerwatywy, które nie były prawidłowo przechowywane

Prezerwatywy należy zawsze przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, ponieważ mogą one rozkładać się w ekstremalnych temperaturach gorących lub niskich. Przechowywanie prezerwatywy w ekstremalnych warunkach temperaturowych może osłabić prezerwatywę i uczynić ją mniej skuteczną.

Ludzie nie powinni przechowywać prezerwatywy w portfelu, ponieważ mogą być narażone na tarcie i ciepło, które mogą powodować osłabienie lub łzy.

Unikaj prezerwatywy z spermicidem

Niektóre prezerwatywy zawierają spermicyd. FDA zatwierdziła nonoksynol 9 (N-9) jako over-the-Counter spermicide. Dla niektórych osób, to spermicide może powodować podrażnienie pochwy lub odbytu. Dla innych nie może to być problemem.

Najbezpieczniejsze prezerwatywy i metody stosowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry