Czy czynniki zdrowotne i styl życia wpływają na rozmiar penisa?

Czy stopień, w jakim penis rozszerza się, od jego zwiotczałego stanu w pełni wyprostowany stan, można przewidzieć przez pewne czynniki? Międzynarodowy zespół badawczy badania.

Międzynarodowy zespół badawczy odpowiada na kilka pytań dotyczących rozmiarów penisa.

W 1966, William Masters i Virginia Johnsons, obaj pionierzy edukacji seksualnej, obaliła serię  “falliczny błędy “-lub fałszywe pojęcia o ludzkim penisa-w ich książce Human Sexual Response.

Jednym z nich był pomysł, że penisy, które wydają się większe, gdy w stanie wiotki są większe, gdy wyprostowany niż penisy, które wydają się mniejsze, gdy w stanie wiotkim. Masters i Johnsons udowodniły, że nie było to solidne pojęcie.

Jednakże, obaj stwierdzili, że nie było więcej różnicy wielkości między penisy, gdy są one wiotkie i kiedy są wyprostowane.

Ponadto, zauważyli, że mężczyźni z penisy, które są krótsze, gdy wiotkie tendencję do doświadczenia większego wzrostu zarówno długości i obwodu, gdy ich penisy stały wyprostowany. To nie wydaje się być prawdą dla mężczyzn, których penisy były po dłuższej stronie, gdy w stanie wiotkim.

rozmiar penisa

Brak związków z podejrzanymi czynnikami

Naukowcy przyjrzeli się szeregu czynników, które wcześniej sugerowano jako prawdopodobne predyktory, ile penis rozszerzy się. Obejmowały one: palenie tytoniu, rozpoznanie cukrzycy i radykalne prostatektomii (chirurgiczne usunięcie gruczołu krokowego).

Jednak nowa analiza nie przyniosła żadnych takich stowarzyszeń.  “W naszym badaniu […] ani stawki za palenie tytoniu, Cukrzyca, ani wcześniejsze radykalne prostatektomii były różne w zależności od” pryszniców “i” plantatorów “, ani nie były w stanie znacząco przewidzieć bycia” hodowcy “na analizie jednozmiennych, ” Naukowcy Napisz.

Tylko bardziej znaczące stowarzyszenie zespół badawczy był w stanie znaleźć to, że  “plantatorzy ” tendencję do młodszych i pojedynczych-i śledczy link stan cywilny do wieku, jak również.

Więc co to znaczy, że młodsi mężczyźni są bardziej narażone na większe różnice w wielkości penisa między stan wiotki i wyprostowany stan? Prawdopodobnie, naukowcy wierzą, ma coś wspólnego z szeregu zmian fizjologicznych, które często występują wraz z wiekiem.

“[Jak] mężczyźni się starzeją, ” Autorzy pisać,  “zmiany fizjologiczne związane z wiekiem występują, takie jak zwiększone zapalenie i zwłóknienie, zmniejszenie elastyczności tkanek i zawartości mięśni gładkich, i złamany przepływ krwi prącia, i potencjalnie prowadzić do osłabione powiększenie prącia.  ”

Ale naukowcy dodają również, że ich było małe badanie, z ograniczoną kohorty, a więc dalsze badania powinny próbować replikować i potwierdzić te odkrycia.

Czy czynniki zdrowotne i styl życia wpływają na rozmiar penisa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry