Dojazd

 

 

 

AUTOBUSEM

Bezpośrednie połączenia autobusowe oferuje Polski Bus.

 

Na dworzec Łódź Kaliska i Fabryczna dojechać można z większości polskich miast oraz m.in. Amsterdamu, Berlina, Brna, Bratysławy, Bremy, Budapesztu, Dortmundu, Dusseldorfu, Hamburga, Hannoveru, Lwowa, Monachium, Pragi, Rygi, Wiednia, Wilna i Zurichu.POCIĄGIEM

Bardzo wygodnie podróżuje się do Łodzi z Berlina z przesiadką w Kutnie. Z Kutna pociągi na stację Łódź Kaliska odjeżdżają co godzinę, w ciągu dnia jest 20 połączeń do Łodzi. Rozkład pociągów sprawdzić można tu.


Sprzed dworca PKP w Kutnie co ok. 30 minut odjeżdżają też busy Sandbus (ostatnie połączenie o 20:00). Najdogodniejszym przystankiem w Łodzi jest Kościuszki, Hotel Światowid. Bilety do nabycia u kierowcy, kosztuje ok. 12 PLN.

 

 

Drugą opcją jest podróżowanie przez Warszawę, do której docierają pociągi z całej Polski, Wiednia, Pragi i Berlina. Połączenia z Łodzią są co godzinę, bilet kosztuje ok. 30 PLN. Najlepiej wysiąść na stacji Łódź Fabryczna skąd do centrum (Hotel Grand, YMCA) jest 5 minut spacerem.SAMOLOTEM 

Łódzkie lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia z Dublina, East Midlands, Londynu Stansted, i Monachium.

 

Drugą opcją jest przylot do Warszawy (Lotnisko Chopina i Lotnisko Modlin). Z lotniska Chopina dotarcie do Łodzi to kwestia godziny samochodem autostradą A2 lub 2 godzin pociągiem. Z lotniska należy dojechać do stacji Warszawa Zachodnia kolejką SKW (co pół godziny), zaopatrzywszy się w automacie w jednorazowy bilet za 4,40 PLN. Potem wsiąść w pociąg TLK lub IR do Łodzi. Połączenia z Łodzią są co godzinę, bilet kosztuje ok. 30 PLN. Najlepiej wysiąść na stacji Łódź Fabryczna, 5 minut pieszo od centrum.


Z lotniska Modlin do stacji Łódź Kaliska dojechać można też busami linii Modlinbus (5 połączeń dziennie). Bilety można kupić online.