DJ-e

 

Olga Agapova (Rosja)

 

Olga Agapova od 2008 gra na regularnych milongach i innych wydarzeniach tangowych w Petersburgu, takich jak: Argentinean Holidays, White Nights Tango, Tango Grand Weekend, Days of Tango, Saint Petersburg Tango Marathon.  Zapraszana jest również na duże wydarzenia międzynarodowe:  Tango Remolino we Lwowie i Tango D’Amore w Odessie na Ukrainie; Midsummer Tango w Wilnie, Izmir Tango Marathon w Turcji; Tango Viejo Tallinn w Estonii, El Huracán Tango Marathon w Moskwie, Summer Tango Camp i Tampere Tango Festival w Finlandii, Tango Congress w Moskwie, La Vida del Tango i Winter Tango Ball w Czelabińsku, Adentro Festival of Folklore and Tango. Uwielbia Argentynę i milongi w Buenos Aires. Preferuje tango tradycyjne, które inspiruje ludzi do tańca.

 

A bailar! Pugliese no murió!

 

 

Yuriy Cherenkov (Ukraina)


Zacząłem didżejować w roku 2011, bynajmniej nie z własnej woli, jednak od samego początku zakochałem się w uczuciu współpracy z tancerzami. Doskonaląc się w sztuce didżejowania, obrałem kierunek na Złotą Erę. Staram się grać utwory możliwie najlepszej dostępnej jakości, ale znajduję też radość w szumie winyli. Nie zostawiam najpiękniejszej muzyki na ostatnią chwilę - od samego początku usłyszycie Calo, Troilo, D’Arienzo, Laurenza, itd. Wierzę, że dobrze dobrane cortiny mają ogromne znaczenie jako pomosty pomiędzy tangami; tutaj stawiam na jazz, blues i funk.

 

 

Benjamin Lee (Korea Południowa)


Benjamin jest tradycyjnym didżejem i pełnym entuzjazmu tancerzem. Zaczął tańczyć w roku 2009, a grać w 2011. Regularnie występuje na najpopularniejszych milongach w Seulu, zapraszany jest również na wiele wydarzeń o zasięgu międzynarodowym - w Seulu, Singapurze, Hong Kongu, Taipei, Sydney, Pekinie, Szanghaju, Tokio, Ho Chi Minh, Mediolanie, Nowym Orleanie, Władywostoku, Rydze, Lwowie i Porto. Kocha tradycyjną muzykę Złotej Ery i stara się wybierać utwory najlepiej nadające się do tańca, pełne dobrej energii. Szanując wspaniałą muzykę najważniejszych orkiestr i emocje ludzi na parkiecie, stara się komponować każdą tandę tak, by najlepiej pasowała do danej chwili. Uważa, że obowiązkiem TDJa jest pomóc tancerzom jak najbardziej naturalnie i wygodnie zanurzyć się w falach emocji.

 

 

Olga Makhno (Rosja, Litwa)

 

DJ-ką zostałam w 2009 roku w Rosji, ale muzykę tangową gromadzę nieprzerwanie już od roku 2007. Aby lepiej zrozumieć, jakiej muzyki potrzebują tancerze, nauczyłam się też prowadzić. Na milondze preferuję muzykę tradycyjną, z tandami i cortinami. Jako DJ-ka przestrzegam jednej prostej zasady - muzyka musi trzymać tancerzy na parkiecie. Na moich milongach staram się tworzyć radosną, lekką i swobobną atmosferę. Dobry nastrój tańczących to dla mnie najlepsza nagroda i sygnał, że wszystko idzie tak, jak powinno. Grywałam na festiwalach, maratonach i milongach w Rosji, Polsce, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie i we Włoszech. Obecnie mieszkam i gram regularnie w Wilnie.

 

 

Gabriela Ioana Manea (Rumunia)

 

Zapalona tancerka i tango-podróżniczka, Gabriela gra tango od roku 2010 i gdziekolwiek jest - czy na lokalnej milondze w Bukareszcie, czy na międzynarodowym festiwalu - daje z siebie wszystko, by z twarzy tańczących nie schodził uśmiech. Gabriela gra tradycyjnie i lubi żonglować energią różnych dekad, ale zawsze pozostaje wierna Złotej Epoce. Dla niej tango jest podróżą w poszukiwaniu siebie. Światem emocji, o których zwykle nie rozmawiamy. "Nie ma lepszego sposobu, żeby odnaleźć siebie, niż objąć kogoś innego i spróbować dać z siebie wszystko. Ponieważ przede wszystkim jestem tancerką, snuję opowieści. Lubię grać na emocjach tancerzy i pomagać tworzyć nowe opowieści na parkiecie. To samo poczujecie w mojej muzyce”.

 

 

Ralph Nasi (Turcja)

 

Ralph jest z urodzenia Turkiem, z przekonania Argentyńczykiem, a z wyglądu Australijczykiem. Na parkiecie i za konsoletą tworzy to iście wybuchową mieszankę!

 

Legendarny Horacio Julián Prestamo pisze o jego muzyce w Salonie Canning: "Po prostu bomba! Nie dał nam usiąść! Jeśli w którymś momencie nie tańczyłem, to tylko dlatego, że nie byłem w najlepszej formie, a nie dlatego, że nie podobała mi sie muzyka. Czyste tango, milongi i walce; muzyka orkiestr z czasów świetności buenosaireńskich milong. Ralph Nasi, gratulacje! Dziękuję, że jesteś moim przyjacielem".

 

 

Karolina Tkaczuk (Polska)

 

Karolina najpierw zakochała się w tangu jako formie tańca, niedługo po tym pojawiła się ciekawość i pasja do muzyki.

 

Początkowe poszukiwania muzyczne doprowadziły do jej fascynacji muzyką tradycyjną, zwłaszcza z lat 30-tych i 40-tych. Karolina wierzy, że zadaniem DJ-a jest stworzenie tancerzom niepowtarzalnej atmosfery i muzycznego komfortu wraz z każdą zagraną w trakcie nocy tandą. Dla niej każdy taniec powinien być kolejną podróżą, “el viaje que dura sólo tres minutos” (podróżą, która trwa tylko trzy minuty). Przed zagraniem każdej kolejnej tandy zadaje sobie pytanie: "Czy sama chciałabym to teraz zatańczyć?”

 

Przez ostatnich kilka lat grywała regularnie w Charlottesville (USA), które było jej tangowym domem, i gdzie pragneła wprowadzić ducha znakomitych argentyńskich milong “Porteño y Bailarín” i “Salón Canning”. Na swoje milongi udawało jej się przyciągać nawet najbardziej wybrednych tangueros z okolicy.

 

Obecnie Karolina mieszka w Krakowie i gra głównie na europejskich oraz azjatyckich wydarzeniach tangowych.


 

Jenni Valli  (Finlandia)

 

Jenni reprezentuje jednoosobową społeczność tangową miasteczka Huittinen na południu Finlandii. Odkąd kilkanaście lat temu zaczęła tańczyć, aktywnie uczestniczy w tworzeniu fińskiej sceny tangowej jako organizatorka milong i wielu innych wydarzeń. Jej didżejskie początki były bardzo niewinne - zaczęło się od zorganizowania nowej milongi - ale stopniowo przerodziło się to w poważniejszą działalność i wielkie źródło radości, traktowane na równi z samym tańcem. Jest didżejką tradycyjną, najwięcej uwagi poświęca najważniejszym orkiestrom Złotej Ery i żywym cortinom. Często grywa na fińskich milongach i festiwalach, zapraszana jest również do Niemiec, Rosji, Szwecji, Norwegii, Danii, na Ukrainę, do Włoch, Hiszpanii i Belgii.

 

 

Ewa Zbrzeska (Polska, UK)

 

Mieszka w Londynie, ale pochodzi z Polski. Grywa regularnie na londyńskich milongach (Corrientes, Pavadita, The Crypt, The Dome, Carablanca, Negracha i The Light). Zapraszana jest na najlepsze tangowe wydarzenia w Anglii,  takie jak London Rivertango Festival i Spitalfileds Tango, jak i na świecie - do Paryża, Oslo, Warszawy, Łodzi, Angoulême, Palermo, Genewy, Moskwy, Jałty, Edynburga, Amersfoort, Barcelony i Sitges. Gra tradycyjnie, z naciskiem na tworzenie różnych nastrojów i tekstur muzycznych, aby zapewnić tańczącym całą gamę emocji.